Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

Schron "Ewa" w Cieszynie uratowany!

08.08. - 12.08.2014 r. zrealizowana została operacja ratowania schronu w Cieszynie. W sobotę 16 sierpnia odbyło się spotkanie protestacyjne przy wjeździe na działkę budowlaną, gdzie zlokalizowany jest schron.

Czytaj dalej »

10 lat minęło GRH ...

W pierwszą sobotę sierpnia (02.08.) odbyło się spotkanie z okazji 10-lecia powstania GRH - G.O. "Śląsk". Spotkaliśmy się na uroczystej kolacji w przedwojennej willi w Katowicach. Wspólnie obejrzeliśmy prezentację wybranych zdjęć prezentujących zakres działania Grupy.

Czytaj dalej »Święto Wojska Polskiego w Chorzowie

O godzinie 13.00, we wtorek 12 sierpnia br. na terenie byłych koszar 75 Pułku Piechoty w Chorzowie rozpoczęło się wydarzenie z okazji święta Wojska Polskiego. Organizatorem wydarzenia była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chorzowie.

Czytaj dalej »

GRH - G.O. "Śląsk" z 2 Morskim Pułkiem Strzelców na Strefie Militarnej 2014

Od 10 do 13 lipca, GRH - G.O. "Śląsk" wspólnie z kolegami z 2 Morskiego Pułku Strzelców brała udział w prezentacjach grup rekonstrukcyjnych podczas ogólnopolskiego zlotu Strefa Militarna 2014 w Podrzeczu.

Czytaj dalej »II Piknik Historyczny w Mysłowicach

Na zaproszenie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny, 22 czerwca 2014 r. (niedziela) wzięliśmy udział w II Pikniku Historycznym, który odbył się Paku Zamkowym przy ul. Hugona Kołłątaja w Mysłowicach.

Czytaj dalej »

VIII Zjazd Rodziny Wojskowej 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty

W sobotę, 21 czerwca członkowie GRH - G.O. "Śląsk" uczestniczyli po raz kolejny, w Zjeździe Rodziny Wojskowej 74 Górnoślaskiego Pułku Piechoty z Lublińca.

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: