Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

Odwiedziny w miejscach pamięci na reducie mikołowskiej

14 marca (sobota) br. członkowie GRH - G.O. "Śląsk" odwiedzili szereg miejsc pochówku żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku. Kolejność odwiedzanych miejsc nie była przypadkowa, są one położone wzdłuż tzw. reduty mikołowskiej, ciągnącej się od Mikołowa na północy przez Tychy i dalej okolice Pszczyny na południu.

Czytaj dalej »

Projekt "WOROCHTA", czyli wojsko na nartach

Nocą 30 stycznia 2015 r. pełni optymizmu ruszyliśmy w kierunku urokliwego schroniska PTTK Samotnia położonego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. W Projekt "Worochta" organizowany przez GRH Szwadron Łączności nr 7 z Poznania zaangażowali się członkowie GRH - G.O. "Śląsk" w rolach podchorążych rezerwy artylerii oraz piechoty.

Czytaj dalej »Ćwiczenia zimowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W sobotę 14 lutego br. odbyliśmy wraz z kolegami z SRH 73pp z Katowic partol narciarski. Trasa prowadziła od Żarek-Przewodziszowic przez Czatachową do Ostrężnika i z powrotem w rejon Pustelni.

Czytaj dalej »

Ćwiczenia jesienne w Maczkach

Pod koniec listopada 2014 r., w sobotę 22-go, GRH - G.O. "Śląsk" zorganizowała ćwiczenia jesienne na terenie Zaagłębia Dąbrowskiego. Okazją była wizyta w dzielnicy Sosnowiec-Maczki. W okresie poprzedzającym wybuch II wojny światowej w magazynach przy stacji kolejowej znajdowało się uzbrojenie i wyposażenie dla wojska.

Czytaj dalej »V Syberiada w Sosnowiec-Maczki

W niedzielę, 18 stycznia 2015 r. po raz kolejny gościliśmy w dzielnicy Sosnowiec-Maczki. Tym razem wzięliśmy udział w marszu terenowym poświęconym pamięci powstańców styczniowych pod nazwą "Syberiada". Była to już piąta edycja marszu.

Czytaj dalej »

Warta honorowa dla pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego

W czwartek, 13 listopada 2014 roku członkowie GRH - G.O. "Śląsk" wystawili wartę honorową podczas uroczystości odsłonięcia płyty pamiątkowej i nadania imienia rotmistrza Witolda Pileckiego skwerowi w Chorzowie-Batorym.

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: