Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

Święto Niepodległości w Chorzowie

W tym roku, 11 listopada GRH - G.O. "Śląsk" wzięła udział w uroczystościach w Chorzowie. Przed wojną w tym mieście stacjonował 75 Pułk Piechoty, dlatego w Święto Niepodległości wystawiliśmy poczet sztandarowy 75pp oraz dioramę ze sprzętem piechoty.

Czytaj dalej »

O walkach o kopalnię "Michał" na Uniwersytecie III Wieku

W pierwszy wtorek listopada (04.11.) członkowie GRH - G.O. "Śląsk" przeprowadzili prelekcję historyczną dla seniorek i seniorów z Uniwersytetu III Wieku z Siemianowic Śląskich. Prelekcja dotyczyła walk o kopalnię "Michał" z września 1939 roku.

Czytaj dalej »Asysta GRH-G.O. "Śląsk" w ZSO nr 5 w Sosnowcu

W piątek, 7 listopada członkowie GRH - G.O. "Śląsk" wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu-Zagórzu. Wystawiliśmy asystę honorową do sztandaru szkoły oraz przeprowadziliśmy prelekcję nt. BON "Sosnowiec".

Czytaj dalej »

Warta honorowa na cmentarzu garnizonowym w Katowicach

Z okazji Zaduszek (2 listopada), przypadających w tym roku w dzień świąteczny nasza grupa przy wsparciu kolegów z SRH "73pp z Katowic" wystawiła warty honorowe przy pomniku Nieznanego Żołnierza i poległych Powstańców z 1939 r. na cmentarzu garnizonowym w Katowicach.

Czytaj dalej »Warta stanie na cmentarzu wojskowym w Katowicach

W Dzień Zaduszny, 2 listopada (niedziela) br. od godziny 10.00 na cmentarzu wojskowym przy ul. Meteorologów w Katowicach członkowie GRH – G.O. „Śląsk” wystawią wartę honorową w mundurach przedwojennego Wojska Polskiego.

Czytaj dalej »

Prace na cmentarzu wojskowym w Katowicach

W sobotę (25 października) przeprowadziliśmy prace renowacyjne i porządkowe na dwóch żołnierskich grobach zlokalizowanych na cmentarzu wojskowym w Katowicach. Nasze działania realizowane są za zgodą Katowickich Cmentarzy Komunalnych.

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: