Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

Warta stanie na cmentarzu wojskowym w Katowicach

W Dzień Zaduszny, 2 listopada (niedziela) br. od godziny 10.00 na cmentarzu wojskowym przy ul. Meteorologów w Katowicach członkowie GRH – G.O. „Śląsk” wystawią wartę honorową w mundurach przedwojennego Wojska Polskiego.

Czytaj dalej »

Prace na cmentarzu wojskowym w Katowicach

W sobotę (25 października) przeprowadziliśmy prace renowacyjne i porządkowe na dwóch żołnierskich grobach zlokalizowanych na cmentarzu wojskowym w Katowicach. Nasze działania realizowane są za zgodą Katowickich Cmentarzy Komunalnych.

Czytaj dalej »Patrol łączności 11pp na Gwarkach w Tarnowskich Górach

Na tegorocznych Gwarkach, które odbyły się 7 września w Tarnowskich Górach, postanowiliśmy zmienić nieco formę prezentacji żołnierzy 11 pp na bardziej aktywną niż sam przemarsz. Udało się zaprezentować jeden z pododziałów tarnogórskiego pułku czyli patrol telefoniczny z plutonu łączności.

Czytaj dalej »

GRH - G.O. "Śląsk" na konferencji "Policyjny Wrzesień 1939"

W czwartek 2 października 2014 r. w Szkole Policji w Katowicach, odbyła się konferencja naukowa pn. „Policyjny Wrzesień 1939” zorganizowana przez: Szkołę Policji w Katowicach, Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z/s w Katowicach, Śląsko – Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz Katowicki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Czytaj dalej »Rekonstruktorzy w katowickim Domu Dziecka

Podczas wrześniowego (13.09.) II Pikniku Integracyjnego organizowanego przez Dom Dziecka "Tęcza" z Katowic, członkowie GRH - G.O. "Śląsk" zaprezentowali uzbrojenie i wyposażenie patrolu łączności.

Czytaj dalej »

Ocalić od zapomnienia ... bitwa pod Tomaszowem Lubelskim

W przedostatni weekend września (19 - 20 - 21) członkowie GRH - G.O. "Śląsk" wyjechali pod Tomaszów Lubelski by odwiedzić miejsca walk i pamięci oraz wziąć udział w corocznym wydarzeniu "Ocalić od zapomnienia" - rekonstrukcji walk z września 1939 r. pod Tomaszowem Lubelskim.

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: