Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

GRH - G.O. "Śląsk" na uroczystościach katyńskich w Sosnowcu-Zagórzu

W niedzielę, 30 marca br. członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej - Grupa Operacyjna "Śląsk" wzięli udział w Uroczystościach Katyńskich, które odbyły się w parafii pw św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu.

Czytaj dalej »

75 lat temu, 23 marca 1939 r. o godz. 10.00 powołano Armię „Kraków”

75 lat temu, 23 marca 1939 r. o godz. 10.00 powołano Armię „Kraków” (i inne Armie mające bronić granic Rzeczpospolitej w wypadku spodziewanego konfliktu).

Czytaj dalej »Jak piechota z artylerią ...

Na początek kwietnia br. zaplanowaliśmy wyjazd na I Kurs Artylerii Piechoty organizowany przez GRH 7 Dywizjonu Artylerii Konnej. Kurs będzie realizowany w dniach 5-6 kwietnia 2014 r. (sobota-niedziela) w Poznaniu.

Czytaj dalej »

2004 - 2014 ... 10 lat działalności GRH - G.O. "Śląsk"

W 2014 roku mija 10 lat naszej działalności ... powstanie GRH - G.O. "Śląsk" w 2004 roku zapoczątkowało nowy rozdział w historii Stowarzyszenia "Pro Fortalicium", pod którego skrzydłami działamy.

Czytaj dalej »GRH - G.O. "Śląsk" po raz czwarty dla WOŚP

W 2014 roku wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy po raz czwarty! Tym razem w dniu finału, czyli 12 stycznia br. (niedziela) GRH - G.O. "Śląsk" uczestniczyla w wydarzeniach na terenie dawnej kopalni "Prezydent" w Chorzowie.

Czytaj dalej »

Zmarł kapitan Franciszek Grzegorzek, weteran II wojny światowej - żołnierz 75 pp z Chorzowa

Zmarł kapitan Franciszek Grzegorzek z Pszowa, ostatni świadek chwały śląskich pułków we wrześniowej wojnie obronnej Polski 1939 roku. Cześć Jego Pamięci!

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: