Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

VIII Zjazd Rodziny Wojskowej 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty

W sobotę, 21 czerwca członkowie GRH - G.O. "Śląsk" uczestniczyli po raz kolejny, w Zjeździe Rodziny Wojskowej 74 Górnoślaskiego Pułku Piechoty z Lublińca.

Czytaj dalej »

Miejsce pamięci w Koszęcinie

Od ponad roku zbieramy informacje na temat miejsc pamięci związanych z żołnierzami września 1939 roku. W Koszęcinie odnaleźliśmy kolejne.

Czytaj dalej »Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń

W tym roku odbyła się 10 edycja inscenizacji "Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń". 24 maja (sobota) na polach przed pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy Wojska Polskiego, przypomnieliśmy o wydarzeniach sprzed 75 lat.

Czytaj dalej »

Ponad 400 osób w jedną noc ...

W tegoroczną Noc Muzeów (17 maja) nasz schron odwiedziło ponad 400 osób. Zwiedzanie schronu odbywało się w kilkunastoosobowych grupach.

Czytaj dalej »Noc Muzeów na Schronie nr 5 w Chorzowie

Jak co roku GRH - G.O. "Śląsk" zaprasza na Schron bojowy nr 5 przy ul. Katowickiej 168 w Chorzowie. W dniu 17 maja od godz. 18:00 do 01:00 obiekt będzie udostępniony do zwiedzania dla Wszystkich zainteresowanych.

Czytaj dalej »

Chwała Saperom! - 8 maja Święto Saperów

Na zaproszenie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny, 8 maja (czwartek) br. wzięliśmy udział w krótkiej uroczystości pod pomnikiem 23 Batalionu Saperów, który znajduje się  w Mysłowicach.

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: