Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

Rekonstruktorzy w katowickim Domu Dziecka

Podczas wrześniowego (13.09.) II Pikniku Integracyjnego organizowanego przez Dom Dziecka "Tęcza" z Katowic, członkowie GRH - G.O. "Śląsk" zaprezentowali uzbrojenie i wyposażenie patrolu łączności.

Czytaj dalej »

Ocalić od zapomnienia ... bitwa pod Tomaszowem Lubelskim

W przedostatni weekend września (19 - 20 - 21) członkowie GRH - G.O. "Śląsk" wyjechali pod Tomaszów Lubelski by odwiedzić miejsca walk i pamięci oraz wziąć udział w corocznym wydarzeniu "Ocalić od zapomnienia" - rekonstrukcji walk z września 1939 r. pod Tomaszowem Lubelskim.

Czytaj dalej »W Sosnowcu o BON "Sosnowiec"

Po południu, 11 września (czwartek) w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu odbyło się spotkanie poświęcone Batalionowi Obrony Narodowej "Sosnowiec". Było to pierwsze od wielu lat podjęcie tematu udziału sosnowiczan w wojnie obronnej Polski.

Czytaj dalej »

Chorzów upamiętnił żołnierzy 75pp

Na budynku Urzędu Miasta Chorzów, 5 września (piątek) br. odłonięto tablicę upamiętniającą 75 Pułk Piechoty. Żołnierze 75pp stacjonowali w Chorzowie w latach 1922-1939 i brali czynny udział w życiu lokalnej społeczności.

Czytaj dalej »3 września w Mysłowicach

3 września, w 75 rocznicę wycofania się jednostek Wojska Polskiego z Górnego Śląska, GRH - G.O. "Śląsk" wzięła udział w uroczystościach pod pomnikiem poświęconym żołnierzom z 23 Batalionu Saperów Górnośląskich w Mysłowicach.

Czytaj dalej »

1 września w Sosnowcu i Chorzowie

W poniedziałek, 1 września 2014 roku GRH - G.O. "Śląsk" wzięła udział w obchodach 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczestniczyliśmy w uroczystościach, które odbyły się w Sosnowcu i Chorzowie.

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: