Grupa Rekonstrukcji Historycznej
Grupa Operacyjna "Śląsk"


Dołącz do nas: www.facebook.com/goslask

Wizyta w Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie

W sobotnie popołudnie (14.03.), na zakończenie naszego rajdu po miejscach pamięci z września 1939 roku zawitaliśmy do Muzeum Miltarnych Dziejów Śląska. Placówka prowadzona jest przez kolegów ze stowarzyszenia Pro Memoria - Stowarzyszenie Bitwy pod Pszczyną 1939.

Czytaj dalej »

Katyński marsz pamięci służb mundurowych w Katowicach

W środę (15 kwietnia) po raz pierwszy w Katowicach odbył się "Katyński marsz pamięci służb mundurowych" w 75 rocznicę zbrodni katyńskiej. Aby uczcić to wydarzenie GRH - G.O. "Śląsk" wystawiła poczet sztandarowy 75 Pułku Piechoty z Chorzowa.

Czytaj dalej »2 maja - Rajd śladami Wojska Polskiego po Chorzowie

Wspólnie z WKU w Chorzowie i innymi organizatorami zapraszamy 2 maja (sobota) do udziału w rajdzie "Śladami Wojska Polskiego po Chorzowie". Od godziny 08.00 do 14.00 w wybranych punktach miasta związanych z WP będzie można spotkać członków GRH - G.O. "Śląsk"

Czytaj dalej »

Odwiedziny w miejscach pamięci na reducie mikołowskiej

14 marca (sobota) br. członkowie GRH - G.O. "Śląsk" odwiedzili szereg miejsc pochówku żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku. Kolejność odwiedzanych miejsc nie była przypadkowa, są one położone wzdłuż tzw. reduty mikołowskiej, ciągnącej się od Mikołowa na północy przez Tychy i dalej okolice Pszczyny na południu.

Czytaj dalej »Projekt "WOROCHTA", czyli wojsko na nartach

Nocą 30 stycznia 2015 r. pełni optymizmu ruszyliśmy w kierunku urokliwego schroniska PTTK Samotnia położonego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. W Projekt "Worochta" organizowany przez GRH Szwadron Łączności nr 7 z Poznania zaangażowali się członkowie GRH - G.O. "Śląsk" w rolach podchorążych rezerwy artylerii oraz piechoty.

Czytaj dalej »

Ćwiczenia zimowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W sobotę 14 lutego br. odbyliśmy wraz z kolegami z SRH 73pp z Katowic partol narciarski. Trasa prowadziła od Żarek-Przewodziszowic przez Czatachową do Ostrężnika i z powrotem w rejon Pustelni.

Czytaj dalej »
Archiwum aktualności »

Współpraca: