Ocieplanie oraz termomodernizacja budynków bywa bardzo kosztowna, ale w większości przypadków konieczna, aby móc zagwarantować sobie stabilną, pokojową temperaturę przez co najmniej połowę roku, bez potrzeby ogrzewania. Dotacje to często jedyna pomoc dla wielu ludzi, aby takie ocieplenie w swoim domu zainstalować. Są to koszty rzędu dziesiątek tysięcy, a jak dobrze wiemy, w naszym kraju, według statystyk, ponad połowa ludzi zarabia najniższą krajową na rękę. Skąd więc wziąć pieniądze na ocieplenie oraz termomodernizację budynków?

W Polsce aktualnie jest prowadzony program Czyste Powietrze 2019 gwarantujący dotację w wysokości nawet 53 tys. zł. W przypadku braku dotacji istnieje możliwość pożyczki do wcześniej wspomnianej kwoty 53 tys. zł. Wymagania co do dotacji są dość skomplikowane, ale informacje można znaleźć na stronie http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/aktualnosci/.

Jakie budynki kwalifikują się do programu? Czyste Powietrze dba przede wszystkim o ludzi mieszkających w starych domach. Domy zawierające stare piece są bardzo szkodliwe dla środowiska, albowiem emisja dwutlenku węgla przy użyciu starych i nieaktualnych urządzeń jest znacznie większa. Program skupia się więc na modernizacji domów, które są w tyle z postępem technologicznym i w pierwszym miejscu gwarantuje pomoc finansową właśnie takim domom. Mieszkańcy takich domów mogą liczyć na zwrot kosztów za styropian oraz prace ociepleniowe. Kwalifikuje się każdy właściciel nieruchomości zabudowanej. Na dotację z programu Czyste Powietrze mogą liczyć także ludzie budujący nowe domy. Jeżeli mamy montaż instalacji spełniający wymagania programu, bez problemu dostaniemy dotację lub pożyczkę na ocieplenie i termomodernizację nowego budynku.

Istotnym aspektem programu jest fakt, że rodziny, w których dochód na osobę jest niższy niż 600 zł, otrzymują dotację nawet w wysokości 90% kwoty realizacji przedsięwzięcia. Jest to definitywnie ogromna pomoc i wyciągnięcie ręki do biedniejszej sfery, aby mogli rozpocząć nowe, bardziej ekologiczne życie. W przypadku braku jakichkolwiek środków finansowych otrzymuje się dofinansowanie, a na resztę wygodną pożyczkę.

Czytaj więcej na: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/

4 KOMENTARZE

  1. Obecnie bardzo duże znaczenie ma ograniczenie spalanie co ma niebywały wpływ na naszą planete. Warto zatem być świadomym i korzystać z tego typu dotacji, które dają możliwości do zmiany sposobu ogrzewania budynków i zmniejszenia ilości spalin, które dostają się do atmosfery. Oby więcej takiego wsparcia.

  2. Otrzymanie dotacji zarówno na termoizolacje budynku, jak i wymianę sposobu ogrzewania są bardzo korzystne. Jeśli tylko mamy taką możliwość warto z takiej dotacji skorzystać. Szczególnie jeśli chodzi o oszczędność i możliwość dbania o czyste powietrze.

  3. Jeśli w naszym regionie jest możliwość skorzystania z takiej dotacji to na pewno warto o taką się postarać. Wykonanie ocieplenia dla budynku to spora masa korzyści. Nie tylko oszczędności pieniędzy, ale również ograniczenie emisji gazów zanieczyszczających naszą planetę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here