Stylów i trendów dekoracji ślubnych jest dokładnie tyle ile Par Młodych. Jednak każda moda, również ślubna rządzi się pewnymi prawami i poddaje się trendom. A moda kwiatowa, to dodatkowo zupełnie odrębny temat na każdym ślubie. Co będzie modne w 2020 roku?

Minimalizm
Skromny bukiet, czasem stylizowany na polne kwiaty, czasem jest to pojedyncza róża lub na przykład… słonecznik. Najczęściej wybierany przez młode osoby i zwykle idzie w parze z lekką stylizacją Panny Młodej, skromną suknią ślubną, często bez welonu i przesadnych zdobień. Minimalizm w modzie ślubnej ma zwracać uwagę na to, że w całym wydarzeniu najważniejsza jest Para Młoda i ich uczucie, nie ma więc sensu przesadnie ukrywać go za kwiatami.

Kwietny Barok
Totalne przeciwieństwo minimalizmu. Kwiatów jest dużo, bukiet jest ogromny, dodatkowo wszystko spływa złotem i czerwienią, zupełnie jak francuskiego monarchy. Przepych, satyna i róże. Zwykle takim bukietom towarzyszą zdobne ślubne kreacje w stylu królewskim, kwiaty są głównym elementem dekoracji i są niemal na każdym kroku.

Glamour
Wszystko musi się błyszczeć. Głównym elementem kwietnego bukietu jest brokat i błyszczące kryształki. Jest dużo srebra, bukiety są zwykle pastelowe, niemniej często towarzyszy szeroka brokatowa wstęga lub kwiaty są spryskane brokatem. Propozycja raczej dla młodszych Panien Młodych i chętnie przez nie wybierana.

Leśna łąka
Bukiet stylizowany na polne kwiaty. Zwykle niewielki i skromny tak jak reszta stylizacji Panny Młodej. Ma być niewinny i dziewczęcy. Raczej nie zobaczymy go w towarzystwie sukni typu beza. Pasuje do rustykalnych dekoracji ślubnych.

Style i trendy można by wymieniać, bo każda Panna Młoda wie, co najbardziej jej się podoba i o czym marzy. Kwiaty są nieodłącznym elementem ceremonii zaślubin i warto spędzić chwilę nad przemyśleniem aranżacji. W modzie ślubnej ważna jest spójność, dlatego bukiet ślubny oraz wszystkie dekoracje kwiatowe powinny być spójne nie tylko ze sobą, ale z całością wystroju. Najważniejsze jednak jest to, żeby podobały się Młodej Parze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here