Wesele to wspaniała uroczystość. Dwoje kochających się ludzi zawierając związek małżeński pragnie mieć przy sobie osoby najbliższe. Huczna zabawa odbywa się w wyjątkowej atmosferze. Odpowiednia dekoracja sali weselnej może pozytywnie wpłynąć na dobre samopoczucie gości. Będzie się ona również doskonale prezentowała na zdjęciach weselnych, które tak chętnie udostępniamy w mediach społecznościowych. Przyjrzyjmy się, jak przystroić salę na weselę, aby wzbudzić zachwyt gości.

Dekoracja stołu oraz ścianki za Młodą Parą

Stół prezydialny, przy którym siedzi Młoda Para, to centralne miejsce na sali. Powinno ono być dobrze widoczne. Tego dnia to nowożeńcy są najważniejsi. Możemy go przyozdobić nazwiskiem Młodej Pary. Wszystkie stoły powinny być pokryte eleganckimi obrusami. Oprócz serwisu możemy ułożyć na nich niewielkie bukiety kwiatów oraz świeczniki. W ostatnim czasie bardzo modna jest dekoracja sali weselnej od Pastwood w stylu boho. Wyśmienicie pasują do niej nie tylko kwiaty, ale i zielone części roślin, kora drzew czy też mech.

Na stole Młodej Pary powinien znaleźć się wielki bukiet kwiatów. Krzesła nowożeńców możemy przyozdobić kwiatami, balonikami oraz napisami „Mąż” i „Żona”, „Pan Młody” i „Panna Młoda” lub spersonalizowanymi napisami w postaci imion nowożeńców. Ścianka za Młodą Parą może zostać udekorowana świeżymi kwiatami, balonami w złotym kolorze oraz odpowiednim napisem. Doskonale sprawdzi się złota myśl o miłości lub tradycyjne napisy „Młoda Para” czy też „Wesele”. Możemy także sięgnąć po spersonalizowaną dekorację weselną w postaci drewnianych obrączek z imionami nowożeńców. 

Dekoracje sali weselnej – zwiewne materiały, lustra, rośliny oraz drobne gadżety

Aby nadać odpowiedniego klimatu sali weselnej powinniśmy sięgnąć po zwiewne materiały, lustra z pozłacanymi ramami, ciekawe kompozycje kwiatów oraz świeczniki. Obrusy oraz różnego rodzaju narzuty sprawdzą się nie tylko na stołach, ale i na ścianach, parapetach czy też meblach. To, jak przygotujemy salę na weselę, zależy od tego, w jakim jest ona stanie. Dobrej jakości materiałem możemy ukryć wiele mankamentów np. niezbyt eleganckie krzesła. Pokrowce na krzesła prezentują się wyśmienicie. Możemy przymocować do nich pojedyncze kwiaty lub kokardki. 

Wesele to uroczystość, podczas której nowożeńcy powinni znajdować się w centrum uwagi. Nie należy jednak zapominać o gościach. Warto zadbać o niewielkie gadżety, które sprawią, że poczują się oni wyjątkowo. Pomogą nam w tym spersonalizowane winietki dla gości z ich imionami umieszczone na stole oraz krótkie podziękowania. Możemy także sięgnąć po gifty tj. ciastka niespodzianki, słodycze czy też kosmetyki. Ciekawym gadżetem dla gości są aparaty fotograficzne, przy pomocy których można natychmiast wydrukować zdjęcia weselne.