Ocieplanie oraz termomodernizacja budynków bywa bardzo kosztowna, ale w większości przypadków konieczna, aby móc zagwarantować sobie stabilną, pokojową temperaturę przez co najmniej połowę roku, bez potrzeby ogrzewania. Dotacje to często jedyna pomoc dla wielu ludzi, aby takie ocieplenie w swoim domu zainstalować. Są to koszty rzędu dziesiątek tysięcy, a jak dobrze wiemy, w naszym kraju, według statystyk, ponad połowa ludzi zarabia najniższą krajową na rękę. Skąd więc wziąć pieniądze na ocieplenie oraz termomodernizację budynków?

Podłogi Kielce

gold-hand.pl

W Polsce aktualnie jest prowadzony program Czyste Powietrze 2019 gwarantujący dotację w wysokości nawet 53 tys. zł. W przypadku braku dotacji istnieje możliwość pożyczki do wcześniej wspomnianej kwoty 53 tys. zł. Wymagania co do dotacji są dość skomplikowane, ale informacje można znaleźć na stronie http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/aktualnosci/.

Jakie budynki kwalifikują się do programu? Czyste Powietrze dba przede wszystkim o ludzi mieszkających w starych domach. Domy zawierające stare piece są bardzo szkodliwe dla środowiska, albowiem emisja dwutlenku węgla przy użyciu starych i nieaktualnych urządzeń jest znacznie większa. Program skupia się więc na modernizacji domów, które są w tyle z postępem technologicznym i w pierwszym miejscu gwarantuje pomoc finansową właśnie takim domom. Mieszkańcy takich domów mogą liczyć na zwrot kosztów za styropian oraz prace ociepleniowe. Kwalifikuje się każdy właściciel nieruchomości zabudowanej. Na dotację z programu Czyste Powietrze mogą liczyć także ludzie budujący nowe domy. Jeżeli mamy montaż instalacji spełniający wymagania programu, bez problemu dostaniemy dotację lub pożyczkę na ocieplenie i termomodernizację nowego budynku.

Istotnym aspektem programu jest fakt, że rodziny, w których dochód na osobę jest niższy niż 600 zł, otrzymują dotację nawet w wysokości 90% kwoty realizacji przedsięwzięcia. Jest to definitywnie ogromna pomoc i wyciągnięcie ręki do biedniejszej sfery, aby mogli rozpocząć nowe, bardziej ekologiczne życie. W przypadku braku jakichkolwiek środków finansowych otrzymuje się dofinansowanie, a na resztę wygodną pożyczkę.

Czytaj więcej na: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here