Święta narodowe są tymi okazjami, podczas których każdy chciałby szczególnie zamanifestować swoje przywiązanie do ojczystego kraju. Polacy biorą wówczas udział w oficjalnych uroczystościach oraz towarzyszących imprezach, z obowiązkowym akompaniamentem biało-czerwonych barw. Biel i czerwień warto również nosić wówczas przy sobie, stąd też rosnąca od lat moda na noszenie kotylionów, zwanych także rozetami. Jaką rozetę najlepiej wybrać i gdzie jej szukać?

Kotylion – co to jest i jak nosić?

Nazwa kotylion (fr. cotillion) wywodzi się od zabawy tanecznej, w której tańczące pary noszą przypięte ozdoby w kształcie odznak i rozetek. Właśnie z tego powodu rozety, które przypina się w święta narodowe noszą właśnie taką nazwę. Jak należy je nosić? Symbolicznie – na sercu. Dlatego przypina się je po lewej stronie, umiejscawiając na klapie marynarki. 

Jaki kotylion wybrać?

Pytanie o wybór kotyliona może wydawać się banalne, ale to tylko pozory. W tak uroczystym dniu wypada prezentować elegancko, dlatego warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej ozdoby. Oczywiście, z całą pewnością wybór powinien paść rozetę w barwach narodowych. Wybór dotyczy również materiału z jakiego może być zrobiona. Tasiemka, z której zrobiony jest kotylion może być wyprodukowana z atłasu, jednak coraz większą popularność zyskują tasiemki rypsowe. Dlaczego? Zaletą, która rzuca się w oczy na samym początku jest jej cena – rozety z taśmy rypsowej są pod tym względem o wiele korzystniejsze. Jednak nie tylko osoby kierujące się oszczędnością powinny rozważyć ten zakup. Istotną cechą, dającą przewagę nad taśmą atłasową, jest również wytrzymałość materiału. 

Taśma rypsowa nie ustępuje atłasowej również pod względem estetycznym. Chociaż połysk atłasu przyciąga uwagę, to również ryps ma swój unikalny wygląd, który cechuje się ciekawą, prążkowaną fakturą. Dodatkowo wykazują dużo większą odporność na wszelkie zgięcia, zachowując swój kształt bez zagnieceń, których podczas ważnych uroczystości każdy chciałby uniknąć w swojej świątecznej stylizacji.

Kotylion – gdzie kupić?

Kotyliony często sprzedawane są w święta narodowe w pobliżu miejsc, gdzie odbywają się uroczystości państwowe, warto jednak zadbać o to, by w swoją patriotyczną ozdobę wyposażyć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Daje to szansę uniknięcia nieprzemyślanego wyboru oraz przepłacenia za ozdobę kupioną w ostatniej chwili. Kotyliony dostępne w sklepach internetowych, takich jak https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/rozety-okrale-kotyliony/ pozwalają na spersonalizowanie zakupu, a nawet zamówienie własnego kotyliona według upodobań klienta. Jednocześnie można skorzystać z bogatej oferty sklepu i odpowiednio wyposażyć się na nadchodzące święto kupując rozety dla całej rodziny lub flagę do wywieszenia na budynku. Rosnąca popularność kotylionów sprawia, że święta narodowe przestają być jedynymi okazjami do ich zakładania, ponieważ w ofercie pojawia się coraz większy wybór ozdób w barwach innych niż narodowe, dlatego znajdziemy także kotyliony w barwach miast czy województw, albo związane z religią.

Sprawdź jeszcze: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/kokardki-wstazeczki/